Zateplení minerální vatou má smysl


Když se v devadesátých letech začalo se zateplováním domů, byl tehdy ve hře zejména polystyren. Někteří lidé mu ale nedůvěřovali, protože se domnívali, že není dostatečně propustný, a že si vlastně obloží dům plastickou hmotou a promění přírodní materiál cihlové stavby s vápennou omítkou v plastovou krabici, ve které se budou cítit podobně, jako ve skleníku. Když pak časem vyšlo najevo, že tyto úvahy se nezakládají na pravdě, počet zájemců o zateplování polystyrenem vzrostl.

lešení na domě

To ale neznamená, že se na přírodní materiály zanevřelo, ba právě naopak, protože přírodní materiály mají přece jen lepší ohlas a hlavně je nikdo nevyrobil v laboratoři, je to čistě přírodní záležitost, jejíž původ nemá s lidskou činností nic společného.

stavební práce

A tak se na trhu začala objevovat minerální vata. Možná vám připadá, že je to také cosi syntetického, ale není tomu tak, může to možná synteticky vypadat, ale jde o izolační materiál vyrobený drcením a spékáním čediče nebo dolomitu, tedy vysloveně přírodních surovin, a to vše bez přídavku chemikálií a ničeho syntetického. S minerální vatou tedy získáte vynikajícího spojence při zajišťování vyššího tepelného komfortu se současnou úsporou financí za vytápění.

Jak na pokládku izolace – chcete-li zateplit váš rodinný dům či rekreační objekt, anebo třeba sportovní halu, obchodní centrum, skladové a výrobní prostory, můžete se s důvěrou obrátit na stavební firmu z Ostravy stavby-basel.cz. Zabývá se těmito pracemi již řadu let a současně s tím vám může nabídnout i veškeré zednické a obkladačské práce, například v rámci rekonstrukce a revitalizace bytů a bytových domů. Je-li součástí vaší poptávky i pronájem lešení, i toto lze zajistit. Stavební práce probíhají na základě dohody se zákazníkem a stavebního projektu, jako u všech standardních postupů vykonávaných stavebními společnostmi.