S půjčkou je to snazší


Jestli už jste se někdy také dostali do finančních problémů, určitě mi potvrdíte, že to je situace, ve které nebývá nám lidem obvykle vůbec dobře. Protože peníze dokážeme využít mnoha způsoby a každý nám činí dobře. A když nám docházejí nebo i přímo dojdou, jak je nám? Logicky špatně. Chtěli bychom si něco koupit, ale nikdo nám to neprodá, pokud mu za to nemůžeme zaplatit, chtěli bychom, aby pro nás někdo něco udělal, ale nemůžeme to po něm žádat, protože nám bez zaplacení sotva vyhoví. A dokud neseženeme dost peněz, nezmění se to k lepšímu.

cizí mince

Ale kde takové peníze vzít? Vždyť nám je nikdo jenom tak sám od sebe nedá. A ukrást je nikomu nesmíme, jak praví zákon. A tak jsme v tristní situaci. Peníze potřebujeme, ale do další výplaty nebudeme mít žádné. Leda že…

Leda že bychom si je od někoho půjčili. Což je vlastně také způsob, jak si peníze zajistit, byť ne zrovna dokonale. Protože díky půjčce také můžeme mít peněz dost, ale až nadejde čas, budeme je muset vrátit. A to navrch i s úroky.

Ale někdy jsme na tom tak, že je nám vlastně i půjčka dobrá. Někdy jsme i za ni vděční, protože díky ní dokážeme obstát v panující komplikované situaci. A pak se prostě s věřitelem vyrovnáme, až budeme zase solventní.

cizí peníze

A kdo nám půjčí? Teoreticky kdekdo, prakticky ale většinou jenom nebankovní společnost. Protože jací nejsme my lidé, když jsme zrovna ve finanční tísni? Nejsme bonitní. Nemáme často takové příjmy, z nichž by bylo nad slunce jasné, že pro nás nebude splácení půjčky problém, a třeba máme i záznamy v registrech dlužníků, které nás činí pro poskytovatele půjček neatraktivními. A je to často jen nebankovní hypotéka, u které takové nedostatky nevadí. Protože tam se namísto toho zaručuje splácení nemovitostí. A tím pádem jde o půjčku daleko dostupnější i pro lidi, jimž není vůbec co závidět.