Úklid domova


Někdy je opravdu složité udržet váš dům v čistotě. Když jsem já vždycky uklízela u nás doma, tak to byl opravdu veliký extrém. Nejhorší totiž na tom bylo, že když jsem uklízela a potom za mnou někdo chodil a dělal mi za zády nepořádek. Věřte, že tohle se mi stalo už několikrát, tedy téměř úplně pokaždé, když uklízím náš dům. Vždycky u toho křičím, také u toho většinou nadávám, protože když jsou třeba naše děti ve škole a zůstaneme doma manžel, že má třeba volno v práci, tak mě úplně zaráží a drásá mi nervy, když uklízím a on si dá nohy nahoru a nedělá nic.

Úklid mě docela baví.

Místo toho, aby šel třeba odnést odpadky anebo uklidil pořádně svou garáž, kde má nepořádek, tak si dá nohy nahoru a kouká na filmy. Potom u toho usne, a to mě ještě více vytočí. Proto říkám stále často svému partnerovi, ať se nad sebou zamyslí. Že bydlení a soužití ve dvou není jenom o tom, že muž se bude válet na gauči a žena bude uklízet, protože oba dva máme svou práci. Oba dva děláme na směny, tak to každý máme úplně stejně, akorát, že já jenom uklízím, a dokonce i vařím a můj partner neuklízí ani nevaří. Můj partner má stále za to, že o dům se má starat žena, že žena má udržovat teplo domova.

Doma uklízím jenom já.

Podle mého názoru je tohle blbost, i když ano, jsem taková ještě zastaralá, kdy beru spíše to, že muž má chodit do práce a žena být doma. Jenomže když máme oba dva stejné zaměstnání a stejně času, tak si myslím, že také bychom měli spolu jako partneři uklízet. Nechci po něm, aby uklízel stále, stačí mi, aby mě udělal radost. Třeba jednou za měsíc, že udělá něco za mě, třeba že jednou za měsíc vysaje anebo umyje podlahu nebo umyje nádobí. Vždyť co je na tom tak složitého a náročného? A jak to máte doma nastavené vy? Uklízíte jenom vy, jako žena anebo uklízí i partner? Nebo jak se k tomu stavíte? Má uklízet muž i žena anebo jenom žena?