Nepotřebuje náhodou ten váš koberec vyčistit


Představte si situaci, která se může stát třeba i vám, a co se skutečně přihodila – a možná nejen jednomu člověku.

Dotyčná osoba měla kamaráda, souseda přes ulici, se kterým se společně věnovali velké zálibě – posilování. Posilovnu si jeden z nich vybudoval v suterénu svého domu a vždy po cvičení si oba mohli oddechnout na zahradě tamního objektu, pod košatým smrkem. V zimním období se k odpočinku nabízel pak už jen obývací pokoj, a tak tu přišlo vhod teplo od vyhřátých kamen. Mělo to však jeden háček, a sice v obývacím pokoji byl položen na podlaze koberec, a ten tak nepříjemně zapáchal, že se z toho až zvedal žaludek.

vysávání koberce

Zdrojem zápachu byla bosá chodidla. Může vám to připadat až komické, ale i přes úzkostlivou hygienu a pravidelné umývání nohou nebylo možné zabránit tomu, že koberec páchl, protože při pravidelné chůzi naboso nebo v ponožkách se vždy alespoň trocha potu do koberce dostane. Pot na koberci pak rozkládají bakterie, které se tu spolu s potem na chodidlech nachází v hojném počtu, a jestliže koberec pouze vysáváte vysavačem a nečistíte strojem (mokrým způsobem), za určitou dobu vám koberec začne připomínat několik dnů nemytá chodidla.

koberec na podlaze

Jestliže tedy i vy máte doma koberec, a po přivonění k jeho povrchu vám začíná připomínat známý odér bosých nohou, nenechávejte to dojít tak daleko, že se vaše návštěva bude v obýváku ošívat a domnívat se, že si tu snad někdo neumyl dobrý týden své nohy. K podobným trapasům tu může dojít velmi často, a horší je to hlavně tehdy, kdy ve stoje nic necítíte, až teprve v okamžiku, kdy se sehnete k zemi, a kdy až v tuto chvíli se zápach objeví. Vaší návštěvě bude jasné, že se tu koberec čistil kdoví kdy, a zda vůbec někdy, a že se tu pouze vysává klasickým vysavačem. Zapamatujte si, že sáčkový vysavač nikdy není stoprocentní, a že k důkladnému čištění koberce v Praze 5 Modrý žralok potřebujete docela jiný stroj.