Prodej nemovitosti


Inzerát

Jestliže vlastníte nějakou nemovitost a rádi byste ji prodali, tak máte dvě základní možnosti. Buď prodej na vlastní pěst či přes realitní kancelář, přičemž obojí má svá specifika. Přes realitní kancelář půjde určitá částka z prodeje této společnosti, ale na druhou stranu v tomto oboru umí skutečně chodit a budou ji aktivně nabízet svým klientům.

zahraniční kultura

Navíc zde není u ověřené společnosti riziko, že budete podvedeni, a nakonec neuvidíte nemovitost ani peníze. Jestliže budete vše vyřizovat sami, tak to chce dobrý inzerát na online portálech, protože když něco chcete prodat za dobrou cenu, tak to chce i dobře prezentovat. Samozřejmě nemůžete zatajovat fakty jako třeba zatékající střechu a další technické problémy, které budou stát opravit spoustu peněz. Co se týče ceny, tak je dobré nechat si udělat odhad profesionálem, abyste stavbu nedali příliš levně, nebo naopak cena nebyla natolik vysoká, že se nebude hlásit žádný zájemce.

Fotografování

Inzerát by měl samozřejmě obsahovat lokalitu, kontaktní údaje, cenu a dobrý popisek, který by měl čtenáře motivovat, aby se o budovu zajímal dále, a nakonec se třeba rozhodl pro její nákup. Co však může prodávat ještě lépe jsou fotografie, takže je zapotřebí aby byl kvalitní a hezky zobrazovali vše potřebné.

obývací pokoj

Přeci jen úhel pohledu může mít na první dojem velký vliv. Jestliže chcete mít opravdu kvalitní fotografie, tak kontaktujte fotografa nemovitostí, protože ten má s touto prací zkušenosti a zároveň cit pro focení. Výsledky své práce má umístěny přímo na webových stránkách, takže se o jeho kvalitách můžete přesvědčit sami. Tato služba něco stojí, ale když si uvědomíme, v jakých částkách se pohybují nemovitosti, tak je to výdaj zanedbatelný. Kromě exteriéru zdokumentuje samozřejmě i interiér, takže Vám už bude následně stačit přidat fotky k inzerátu, přičemž inzertní portály mnohdy za vložení inzerátu nechtějí žádné peníze.